Najlepsze telewizory 2020, które warto kupić

Nigdy nie ma złego momentu na kupno jednego z najlepszych telewizorów 2020 roku. W styczniu i lutym można znaleźć głębokie rabaty na ubiegłoroczne modele; marzec, kwiecień i maj przynoszą mnóstwo nowych telewizorów firm Sony, LG, Samsung, Vizio, Hisense i TCL, po czym od czerwca do grudnia telewizory te stają się coraz tańsze. 

Jeśli jednak nie możesz się doczekać jeszcze kilku miesięcy, aż pojawią się nowe modele, to od 2019 roku jest mnóstwo niesamowitych telewizorów, które nadal warto kupić - poniżej znajduje się lista 10 telewizorów z tego i zeszłego roku, z kilkoma budżetowymi modelami Vizio, TCL i Hisense, które oferują świetną wydajność w naprawdę dobrej cenie i wysokiej klasy opcje, takie jak telewizory QLED firmy Samsung i OLED firmy LG.

Spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach na rynku pojawi się wiele nowych odbiorników telewizyjnych, ale ponieważ rok 2020 dopiero się rozpoczął, nadal polecamy najlepsze telewizory z ubiegłego roku, aż do ich oficjalnej wymiany.

1. Samsung Q90R QLED TV (2019)

Jasne i piękne, ale nadal brakuje niektórych kluczowych elementów

W zeszłym roku Samsung Q9FN był telewizorem do pobicia. Zyskał uznanie za swoje funkcje i jakość obrazu, nie wspominając o doskonałej, ulepszonej inteligentnej platformie, która została dostarczona ze wsparciem Bixby i Samsung SmartThings.  

Nie był on jednak doskonały i pojawiły się uzasadnione skargi dotyczące kątów patrzenia i zbyt agresywnego lokalnego systemu ściemniania, który zmiażdżył szczegóły tuż nad czernią. 

Samsung wyraźnie wziął sobie tę krytykę do serca i bezpośrednio odniósł się do niej w Q90. Nowy model ma wyraźnie lepszy kąt widzenia niż telewizor OLED, a lokalne przyciemnianie zapewnia głęboką czerń bez utraty szczegółów cienia. W tym celu, nowy filtr Ultra Black Elite jest niczym innym jak objawieniem, odrzucającym światło otoczenia w sposób, który tylko zatacza granice wiary.  

Q90 jest w stanie dostarczyć obrazy, które mogą bezpośrednio konkurować z OLED, z naturalnymi kolorami, jasnymi refleksami, głęboką czernią i dobrze zdefiniowanymi cieniami. Może on również przewyższać każdą OLED, jeśli chodzi o HDR, z obrazami, które często zapierają dech w piersiach pod względem szczegółowości i dynamiki.

W rzeczywistości nasza jedyna prawdziwa krytyka polegałaby na tym, że w przeciwieństwie do niektórych zawodów, Q90 nie wspiera Dolby Vision. Jednak pod każdym innym względem Samsung Q90 jest zupełnie nowym, gwiezdnym telewizorem Samsung, który przenosi QLED na inny poziom.

2. Seria LG C9 OLED (2019)

Nowy OLED firmy LG ewoluował w kierunku najmądrzejszego telewizora na świecie.

LG C9 to naprawdę wyjątkowy telewizor 4K OLED, który wykorzystuje to, co było tak imponujące w zeszłym roku w C8 OLED i rozwija go. Główną różnicą jest zastosowanie procesora Alpha9 drugiej generacji, który wykorzystuje udoskonalenia AI, aby dostarczać obrazy SDR i HDR, a także pomaga w upscaleniu i przetwarzaniu obrazu z drugiej strony z niesamowitym poziomem szczegółowości i wierności obrazu.

Podobnie jak w przypadku wszystkich telewizorów OLED, jasność panelu jest niższa niż w przypadku telewizorów LCD, ale jasność to nie wszystko. Absolutna czerń i precyzja pikseli, którą zapewnia technologia samoczynnej emisji, sprawiają, że HDR wygląda olśniewająco. Obsługa Dolby Vision jest również wspierana, a jedynie brak rozczarowań HDR10+.

Istnieją inne OLEDy warte rozważenia w tym roku (patrz: seria E9 firmy LG), ale uważamy, że OLED C9 oferuje najlepszy stosunek ceny do wydajności spośród wszystkich telewizorów pod słońcem - prawdziwy w 2019 r. i nadal prawdziwy w 2020 r.

3. Vizio seria P Quantum X (2019)

To jest najlepszy i najjaśniejszy telewizor Vizio.

Vizio P-Series Quantum X jest systemem domowym dla Vizio. Oczywiście, interfejs SmartCast nie jest do końca doskonały, a głośniki są warte ominięcia, ale telewizor jest pełen niesamowitych funkcji i wsparty doskonałą jakością obrazu. Z niecierpliwością czekamy na obsługę AirPlay 2 i HomeKit, ale nawet bez tych funkcji telewizor nadal jest jedną z najlepszych opcji w swoim przedziale cenowym. 

Jeśli naprawdę masz głębokie kieszenie i chcesz najlepszej jakości obrazu na zewnątrz, to i tak warto wybrać telewizory LG OLED lub Samsung QLED - ale przy braku sześciocyfrowej pensji, Quantum X PX-65G1 Vizio serii P za 2.199 dolarów jest bez wątpienia doskonałą opcją dla tych, którzy chcą technologii kropek kwantowych w inteligentnym telewizorze w cenach na poziomie Vizio.