Wymiana szybki w iPhone 8. Częsta naprawa iPhone

Wymiana szkła iPhone’a to dość powszechna usługa. Podczas zabiegu zmieniany jest panel przedni, po czym iPhone jest ponownie gotowy do użycia. Wymiana będzie wymagała całkowitego demontażu urządzenia.

Zbita szybka w iPhone? Czy naprawa jest opłacalna?

W większości przypadków wymiana odbywa się po upadku telefonu. Większe wymiary (w porównaniu do poprzednich modeli) oraz śliskie powierzchnie przyczyniają się do spadania i pękania szklanej powierzchni. Jeśli ekran dotykowy nadal działa, to można zmienić tylko szkło, a nie cały ekran. Należy od razu zauważyć, że proces ten jest złożony, dlatego zdecydowanie odradza się przeprowadzanie go w domu. W tym przypadku powodzenie takiej procedury jest minimalne - istnieje duże ryzyko popełnienia błędu, a także znacznie zwiększa koszt naprawy szkła. Naprawa iPhone'a 8 jest możliwa tylko przez profesjonalistów. Wymiana odbywa się w następującej kolejności:

  • - Urządzenie jest demontowane.
  • - Odłamki są usuwane (z nagrzewaniem wyświetlacza).
  • - Resztki kleju usuwa się specjalnym rozpuszczalnikiem.
  • - Nowe szkło montuje się w komorze próżniowej, a następnie w komorze ciśnieniowej

 

Najlepiej skontaktować się z profesjonalistami centrum serwisowego. Pracownicy centrum specjalizują się w serwisowaniu elektroniki Apple, więc doskonale zdają sobie sprawę ze wszystkich zawiłości pracy z iPhonem. Centrum serwisowe do napraw używa tylko oryginalnych części zamiennych, co znacznie wydłuża żywotność elektroniki w przyszłość. Wymiana szkła w iPhonie odbywa się z 3-letnią gwarancją w centrach serwisowych Apple. Diagnostyka przed naprawą jest bezpłatna.

Sama naprawa jest konieczna. W innym przypadku szkło będzie dalej pękać, a potem zacznie się kruszyć. Wpływają na to zmiany temperatury ogrzewania i chłodzenia smartfona, niszcząc strukturę szkła. W rezultacie jedno takie pęknięcie z 90% prawdopodobieństwem zamieni się po kilku miesiącach w prawdziwą „sieć”. Jeśli panel jest mocno uszkodzony, kawałki szkła z czasem zaczną wypadać. Tam, gdzie odpadną, odsłoni się matryca wyświetlacza. A potem uszkodzenie ekranu, po czym będziesz musiał przestać używać Iphona.

Jeśli po upadku zobaczysz pęknięcie, staraj się nie naciskać ekranu, nie używaj 3D Touch i nie opóźniaj napraw. Niekiedy po kilku tygodniach między szkłem a wyświetlaczem zacznie pojawiać się kurz. Na zdjęciach z tylnego aparatu pojawiają się czarne kropki - a potem sam kurz staje się widoczny przez szybę. Nie ma sposobu, aby go stamtąd samodzielnie usunąć.

Kurz wewnątrz samego urządzenia nie szkodzi jego wydajności - z wyjątkiem nieprzyjemnych momentów opisanych powyżej. Ale fakt naruszenia szczelności urządzenia jest znacznie poważniejszy. Każda kropla płynu spowoduje poważne uszkodzenie wewnątrz smartfona. Nie można już rozmawiać przez telefon podczas opadów śniegu lub deszczu. Nie wycieraj ekranu mokrymi chusteczkami, a tym bardziej mokrymi rękami. Po uszkodzeniu wyświetlacza nie wycieraj go niczym mokrym, chroń go ogólnie przed opadami atmosferycznymi i wilgocią.

Z każdym upadkiem przez metalową obudowę iPhone’a i wszystkie jego „wnętrza” przechodzi fala uderzeniowa, której nie da się zauważyć gołym okiem. Przechodzi przez każdy chip, moduł, kabel połączeniowy i ścieżkę na płytce - szczególnie mocno, jeśli obudowa nie jest chroniona osłoną pochłaniającą część energii uderzenia. Zgodnie z prawem zachowania energii część uderzenia jest pochłaniana przez te mikroukłady. Fala uderzeniowa może uszkodzić je w sposób, którego początkowo nie zauważysz.

iphone z pękniętą szybką

Ile trwa wymiana szybki w serwisie

Procedura wymiany trwa średnio 60 minut. Niezależnie od metody naprawy, przed jej wdrożeniem przeprowadzana jest bezpłatna diagnostyka urządzenia - złożona i kompleksowa.

Sprawdź ofertę naprawy iPhone'a 8 w serwisie: https://ibroken.pl/naprawa-iphone-8/

Naprawa iPhone 8: ceny

Najdroższa będzie wymiana szklanego zespołu na wyświetlacz i nową ramkę (w tym koszt części zamiennych). Nieco tańsza jest wymiana modułu wyświetlacza (analogowego). Oznacza to nieco gorsze odwzorowanie kolorów i zastosowanie powłoki oleofobowej. Czyszczenie i suszenie Iphone 8 po dostaniu się wody lub innego płynu (szampan, koniak, whisky, mydło) – to koszt kilkuset złotych. Cena naprawy zależy też od takich czynników jak twoja lokalizacja i to czy skorzystasz z autoryzowanego punktu serwisowego. Możesz też zamówić serwisanta do swojego domu, co jednak oznaczać będzie dodatkowe koszty.