Akcesoria do telefonu przydatne podczas podróży

W podróży telefon komórkowy zyskuje szereg dodatkowych funkcji. Staje się nie tylko narzędziem przeznaczonym do kontaktowania się z bliskimi, ale również nawigacją, aparatem do robienia zdjęć, odtwarzaczem przeznaczonym do słuchania muzyki oraz przenośnym centrum rozrywki. Już sam w sobie w istotny sposób ułatwia podróżowanie, a przecież nowoczesne akcesoria mogą przyczynić się do tego, że podróż będzie jeszcze przyjemniejsza. Specjalne gadżety mogą zwiększyć bezpieczeństwo telefonu, a także podnieść komfort korzystania z typowych dla niego funkcji.

Etui na telefon

Listę gadżetów, o których nie powinniśmy zapominać planując podróż, otwiera etui na telefon, podstawowy element wyposażenia każdej osoby dysponującej telefonem komórkowym. Tak naprawdę, bez etui praktycznie nigdzie nie powinniśmy wychodzić. Codziennie mamy do czynienia z wieloma sytuacjami, które mogą skrócić żywotność naszego telefonu, począwszy od jego upuszczenia, aż po zalanie. Telefony komórkowe należą do dość kosztownych rozwiązań, jeśli więc do tej pory nie pomyśleliśmy o ich zabezpieczeniu, nie powinniśmy dłużej zwlekać z podjęciem tego rodzaju decyzji.

Szkło hartowane

Trudno zachwycać się telefonem komórkowym, jeśli jego wyświetlacz jest porysowany. Na szczęście, łatwo można się przed tym ochronić zaopatrując się w szkło hartowane. To sprawdzony sposób na zabezpieczenie najbardziej delikatnej części urządzenia, a choć zwykle możemy usłyszeć, że jest to ochrona przed zarysowaniami, szkło hartowane może skutecznie chronić nas także przed pęknięciem szybki telefonu. Jest ono znacznie bardziej odporne niż szkło montowane przez producentów, choć należy pamiętać, że poszczególne rozwiązania dostępne na rynku odznaczają się zróżnicowanymi parametrami.

Uchwyt samochodowy

Jeśli kiedykolwiek korzystaliśmy z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu, z pewnością nikt nie mysi przekonywać nas o tym, że jest to czynność nie tylko niewygodna, ale i ryzykowna. Na szczęście, koncentracja na urządzeniu wcale nie musi być zagrożeniem dla kierowcy i pasażerów. Smartfon nie powinien leżeć ani na półce, ani na desce rozdzielczej. Niewskazane jest też trzymanie go na siedzeniu pasażera. Jeśli więc musimy z niego korzystać, powinniśmy zaopatrzyć się w uchwyt samochodowy. Produkt tego rodzaju posiada szereg zalet. Najważniejsza wydaje się łatwy montaż, nie bez znaczenia jest jednak solidny zakres regulacji i odpowiednie wykonanie.

Ładowarka samochodowa

Jeśli podczas jazdy samochodem korzystamy z nawigacji, która znajduje się w telefonie, musimy liczyć się z tym, że ładowarka samochodowa okaże się niezbędna. Na rynku możemy zresztą nabyć zarówno ładowarki uniwersalne, jak i te, które są dopasowane do konkretnych modeli telefonów. Nie brakuje także modeli z dodatkowym portem USB pozwalającym na ładowanie nie jednego, ale dwóch urządzeń w tym samym czasie. Ładowarki przeważnie podłącza się wprost do gniazda zapalniczki samochodowej. Ten prosty gadżet minimalizuje więc ryzyko wyłączenia się telefonu akurat w tym momencie, w którym jest on nam najbardziej potrzebny.

Więcej o akcesoriach do smartfona znajdziesz na http://mobilneakcesoria.pl/.