WoW Classic - Poradnik Skórowania oraz jego leveling

W tym poradniku dowiesz się szybko, jak działa i jakie są zastosowania profesji. Po pierwsze wszystkie profesje w World of Warcraft mają za zadanie zapewnić Ci rozrywkę i ulepszyć nieco Twojego bohatera. W ten sposób masz więcej narzędzi, aby zwiększyć swoją efektywność w lochach i raidach. Dodatkowo możesz wspomóc swoich przyjaciół/kolegów z gildii dobrami, które sam wyprodukowałeś.

Warto zauważyć, że osiągnięcie szczytu wymaga czasu (a nawet WoW Classic Gold). Ponadto możesz spędzić wiele czasu na poszukiwaniu zasobów, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy. W ten sposób podróżowanie po mapach w poszukiwaniu odpowiednich sposobów na zwiększenie potencjału Twoich profesji staje się nieco nużące. Dzięki temu wprowadzeniu, wejdziesz na właściwą drogę do zostania jednym z najlepszych skinnerów na serwerze.

Dodatkowo, jeśli trudno Ci będzie kontynuować tę profesję, możesz zawsze powrócić do tego WoW Classic Skinning Guide. W ten sposób nadal będziesz mógł odnaleźć właściwą drogę i kontynuować swoją podróż.

WoW Classic - Poradnik Skórowania

Wybranie tej profesji daje Ci wiele możliwości w pozyskiwaniu zasobów dla Twojej postaci. Ogólnie chodzi o to, aby zebrać odpowiednie dobra dla innych profesji (jak np. Obróbka Skóry). W rezultacie będziesz miał pełną kontrolę nad tym, ile przedmiotów będziesz potrzebował do "farmienia" i gdzie ich szukać. Po pewnym czasie masz możliwość wykorzystania zebranych przedmiotów w swoich recepturach. Z kolei, jeśli masz ich aż nadto, możesz zdecydować się na ich sprzedaż w Domu Aukcyjnym.

Aby rozpocząć podróż w tym WoW Classic Skinning Guide, musisz wykonać kilka kroków. Przede wszystkim musisz zdobyć poziom 5. Zdobywanie doświadczenia z pierwszych mobów (potworów) i questów wystarczy Ci do spełnienia tego kamienia milowego. Następnie najlepiej będzie, jeśli poszukasz odpowiedniego trenera. Aby wykonać to zadanie, możesz zapytać każdego strażnika pomiędzy wszystkimi większymi miastami o drogę.

Jak działa skórowanie w WoW Classic

Kiedy zdobędziesz pierwszy poziom, kolejną rzeczą do zrobienia jest zwiększenie tej liczby poprzez "zbieranie" skór. Zanim jednak zbierzesz towar, musisz przestrzegać określonych zasad:

Po pierwsze, musisz posiadać w swoim ekwipunku Nóż do skór (Skinning Knife). Aby zdobyć taki przedmiot, możesz go kupić u sprzedawców "Trade Goods" i "General Supply", znajdujących się w różnych wioskach/miastach. Pamiętaj, aby mieć jeden slot na nóż pomiędzy swoimi przygodami; nigdy nie wiadomo, kiedy może się on przydać, szczególnie w okolicach Dungeons i Raids.

Po drugie, wszystkie zasoby do skórowania pozyskujesz z martwych potworów. Ogólnie rzecz biorąc, te Bestie, Dragonkin, Nerubians i Silithid, które pojawiają się pomiędzy spotkaniami. Kiedy mob padnie w walce, możesz oskórować jego zwłoki po tym, jak wszyscy zabiorą swoje klasyczne przedmioty wow. W rezultacie, możesz potrzebować trochę poczekać, zanim "akcja" stanie się aktywna w Twoim UI (User Interface).

Wreszcie, można znaleźć między skóry, skóry, pancerze, łuski i inne przedmioty. Wszystko zależy od rodzaju stwora i poziomu, na którym się aktualnie znajduje.

Przeczytaj również: GTX vs RTX - do you need an expensive graphics card?

WoW Classic - Skórowanie

WoW Classic - Poziomowanie skórowania

Po tym jak dowiedziałeś się jak prawidłowo skórować każdy cel, następną rzeczą, której musisz się nauczyć w tym WoW Classic Skinning Guide jest zrozumienie systemu levelowania.

Aby podnieść poziom Skinningu, musisz zobaczyć kolor martwego wroga, którego chcesz oskórować:

  • Jeśli potwór jest pomarańczowy: Zdobędziesz punkt za każdym razem, gdy zbierzesz materiały.
  • Jeśli Mob jest Żółty: Szanse na zdobycie punktu są większe.
  • Jeśli Trup jest Zielony: Jest niska szansa na zdobycie nowego punktu.
  • Jeśli wróg jest Szary: Nie masz możliwości zdobycia od niego kolejnego poziomu.

Jak być może już wiesz, kluczem do zwiększenia poziomu Skinningu jest znalezienie potworów o określonej twardości. Ponadto, gdy osiągniesz określoną liczbę, będziesz musiał wrócić do odpowiedniego trenera. Jeśli aktualny poziom potwora jest niższy niż Twój poziom Skinningu, nie otrzymasz nowego poziomu. Jednocześnie, jeśli przeciwnik jest zbyt wysoki, nie uda Ci się przejść próby skórowania.

  • Na pierwszym poziomie, możesz być uczniem Skinnera za 10 miedziaków.
  • Aby zostać Czeladnikiem, musisz osiągnąć poziom 50, a to kosztuje 5 Srebra.
  • Ponadto, będziesz potrzebował 125 poziom Skinningu dla Expert; tym razem wymaga to 50 Silver.
  • W końcu, kamień milowy Artisan wymaga Skórowania 200 i kosztuje 5 Gold z Twojej kieszeni.

Dodanie drugiej profesji

Aby zwiększyć efektywność pierwszej opcji, masz różne sposoby, aby podejść do drugiego wyboru. Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić z dobrami, które zbierasz. Z jednej strony, możesz użyć Skórowania, aby zwiększyć efektywność swojej postaci. Z tego powodu zaleca się wybranie Leatherworking, który w dużym stopniu korzysta z Skórowania.

Z drugiej jednak strony, możesz użyć skórowania, aby zebrać więcej złota na swoje konto. W związku z tym, możesz dodać inne "zbierające" profesje, takie jak Górnictwo lub Zielarstwo.

Wybór odpowiedniej klasy

Ponieważ niektóre z klas używają zbroi skórzanej, możesz wybrać kombinację Skórnictwo/Obróbka skór z tego stosu. Dlatego też, jeśli zaczynasz jako Druid lub Rogue, to może być to najlepsza opcja. Również, ponieważ Szamani i Łowcy używają zbroi skórzanej do poziomu 40, jest to realna opcja.