Przewodnik wyboru właściwej drukarki biurowej

Dostępne są dosłownie tysiące drukarek biurowych i choć oznacza to, że jest duży wybór, nie zawsze oznacza to, że jest to dobra rzecz. Zbyt duży wybór może być przytłaczający i może prowadzić do tego, że ludzie po prostu wybierają pierwszą napotkaną drukarkę lub najtańszy model, jaki mogą znaleźć. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie drukarki są zrobione tak samo i nie wszystkie będą działać idealnie dla każdej powierzchni biurowej - zależy to od tego, jak chcesz z niej korzystać, jak również oczywiście od Twojego budżetu. Spójrzmy, jak wybrać właściwą drukarkę biurową - jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Inkjet lub Laserjet

Jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia, ponieważ po dokonaniu tego wyboru ograniczysz decyzje, które musisz podjąć gdzie indziej, co znacznie ułatwi proces. Więc, atramentowy czy laserowy?

Drukarki atramentowe są znacznie tańsze na początku, ale mają wyższe całkowite koszty eksploatacji - wkłady mogą być bardzo drogie. Na początku laserjet kosztuje więcej, ale są bardziej ekonomiczne przy drukowaniu dużych ilości, więc z czasem kosztują mniej. To właśnie w tym przypadku budżet może być najważniejszym czynnikiem.

Kolor lub monochromatyczny

Jest to jedna z najprostszych decyzji do podjęcia, jeśli chodzi o Twoją drukarkę biurową. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał drukować tylko czarnym tuszem, nie będziesz musiał dodatkowo płacić za drukarkę, która pozwala Ci drukować także w kolorze. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze zarówno na samej drukarce, jak i na kasetach zastępczych, ponieważ czarny atrament jest najtańszy.

Oczywiście, jeśli chcesz wydrukować coś w kolorze, to nie musisz podejmować takiej decyzji - musisz zdecydować się na drukarkę kolorową.

Ile odbitek?

Każda drukarka będzie miała maksymalną ilość wydruków, z jaką może sobie poradzić w cyklu miesięcznym. Jest to ważny czynnik, na który należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że nie dostaniesz maszyny, która nie jest w stanie poradzić sobie z tym, co musisz zrobić - ostatnią rzeczą, jaką chcesz, to spróbować wydrukować zbyt wiele, a drukarka działa wadliwie. Podobnie, jeśli nie zamierzasz drukować dużych ilości, nie chcesz kupować drukarki, która jest zbyt potężna dla Twoich potrzeb, ponieważ będziesz wydawać zbyt dużo.

Prędkość drukowania

Coś jeszcze, co należy wziąć pod uwagę na szczycie cyklu drukowania, to prędkość drukowania. Sprawdź to i pamiętaj, że mogą istnieć różne prędkości dla druku monochromatycznego i kolorowego. Prędkość wskaże Ci, ile stron można wydrukować na minutę. Jeśli zamierzasz drukować duże ilości, będziesz chciał wyższej prędkości drukowania, w przeciwnym razie będziesz miał drukarkę pracującą cały dzień.

Wielofunkcyjny lub tylko do druku

Czasami najlepszym rozwiązaniem dla biura jest drukarka wielofunkcyjna. Urządzenie, które może kopiować, skanować, faksować, a także drukować, może zaoszczędzić pieniądze i miejsce w biurze. Ale znowu, wydawanie większej ilości pieniędzy niż jest to konieczne, aby uniknąć ryzyka, że te funkcje będą Ci potrzebne, może być katastrofą dla Twojego przepływu gotówki. Prostsze urządzenie i korzystanie z aplikacji na smartfony z dodatkowymi funkcjami w razie potrzeby może być lepszym pomysłem; jeśli zaczniesz ich bardziej regularnie potrzebować, możesz je uaktualnić.

Kredyty ekologiczne

Innym czynnikiem, który jest obecnie istotny w wielu biurach, jest to, jak bardzo drukarka będzie przyjazna dla środowiska. Jeśli chcesz troszczyć się o środowisko nieco bardziej niż szukać drukarek oferujących tryb oszczędzania energii (nawet automatyczny tryb uśpienia), a także inne funkcje, do których mogą należeć wkłady, które można łatwo poddać recyklingowi. Jako bonus zaoszczędzisz też pieniądze na rachunkach za energię.

Więcej na https://ergonomiawpracy.pl/