Xiaomi właśnie uruchomił najtańszy telefon 5G w historii

Obecnie, jeśli chcesz telefon 5G trzeba zapłacić trochę więcej niż telefon 4G, który nie jest idealny, biorąc pod uwagę, że 5G nie jest jeszcze tak wszechobecny, więc nie ma większego powodu, aby przełączać. Jednak Xiaomi może mieć zamiar to zmienić.

Firma właśnie wprowadziła na rynek Xiaomi Mi 10 Lite, pierwszy "niedrogi" telefon 5G, obok serii Mi 10 urządzeń średniej klasy. Wszystkie telefony są z obsługą 5G, ale Mi 10 Lite jest teraz najtańszym telefonem 5G w historii.

Kiedy Xiaomi Mi 10 Lite zostanie wprowadzony na rynek w maju 2020 r., będzie kosztował tylko 349 euro (około 380 dolarów, 310 funtów, AU$640), co jest znacznie bardziej przystępne niż obecny najtańszy telefon 5G. Xiaomi Mi Mix 3 5G, który kosztuje 699 funtów / AU$1,399 (około 860 dolarów). Mi Mix 3 5G ma obniżoną cenę od momentu wprowadzenia na rynek, ale nadal trudno będzie go odebrać za cenę Mi 10 Lite.

Cóż, ta cena jest dla Europy, i chociaż Xiaomi powiedział nam, że w pewnym momencie telefon przyjedzie do innych regionów, w tym Wielkiej Brytanii, jest mało prawdopodobne, że będzie to dokładna cena konwersji.

Za tę niską cenę otrzymasz 6,57-calowy ekran AMOLED, cztery tylne kamery prowadzone przez migawkę 48MP i kamerę 16MP z przodu, ładny rozmiar baterii 4 160mAh oraz chipset Snapdragon 765G.

To są niektóre specyfikacje, które zazwyczaj można znaleźć w telefonach średniej klasy, ale Xiaomi Mi 10 Lite jest toeing linii do budżetu-phonedom z tym kosztem.

Być może teraz, gdy Xiaomi wypuszcza naprawdę niedrogi telefon 5G, więcej ludzi będzie mogło uzyskać dostęp do łączności nowej generacji, albo przynajmniej inne firmy otrzymają wskazówkę, że 5G musi być bardziej przystępne, zanim ludzie potraktują to poważnie.