Antywirus AVG i jego zalety

Trudno nie dostrzec rosnącej popularności antywirusa AVG, warto więc zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest to rozwiązanie, którym powinniśmy się zainteresować. Jest to uzasadnione choćby dlatego, że skuteczną ochronę antywirusową nie bez powodu uważa się za podstawę bezpieczeństwa w sieci. Zabezpieczenie komputera, systemu oraz zgromadzonych na dysku danych przed złośliwym oprogramowaniem i innego typu zagrożeniami to podstawa komfortu. Dziś jednak mamy świadomość tego, że nie każde oprogramowanie będzie się sprawdzać w tym kontekście równie dobrze.

AVG 2019 – czego się można spodziewać?

O marce AVG nie można już mówić jako o anonimowej na rynku oprogramowania antywirusowego. Działa od wielu lat, a jej dopracowane programy antywirusowe mogą pochwalić się dobrymi recenzjami oraz ocenami samych użytkowników. Asortyment marki jest zresztą szeroki w pełni odpowiadając temu, co sami nazywamy kompleksową ofertą. Możemy liczyć więc na programy oferowane tak użytkownikom indywidualnym, jak i firmom.

Na liście produktów cieszących się szczególną popularnością, pierwsze miejsce niepodzielnie zajmuje Antywirus AVG Ultimate gwarantujący zaawansowaną ochronę użytkownikom domowych komputerów. Rozwiązanie to charakteryzuje się wielością atrakcyjnych funkcji, wśród których warto wymienić między innymi: skaner antywirusowy, ochronę płatności online, ochronę poczty elektronicznej, zabezpieczenie umieszczonych w komputerze kamer, a także blokadę złośliwych aplikacji. Cenną informacją jest również ta, która mówi o kompatybilności oprogramowania współpracującego nie tylko z systemem Windows, ale również z oprogramowanie OSX i Android. Inną ciekawą opcją jest AVG Internet Security – niedroga u i kompleksowa ochrona antywirusowa tych osób, które wykorzystują możliwości Internetu. Sama firma chwali się, że rozwiązanie to jest wykorzystywane przez miliony użytkowników na całym świecie, a zainteresowanie z ich strony wydaje się w pełni uzasadnione. Wspomniany program to nie tylko antywirus, ale także skuteczna ochrona Internetów, w tym choćby weryfikowanie linków i zabezpieczenie utrudniające pobieranie szkodliwych plików. Można liczyć także na zabezpieczenie danych, ochronę kamery internetowej oraz zabezpieczenie przed ransomware.

Jeszcze innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest darmowy antywirus AVG – uproszczona wersja wiodącego programu będąca narzędziem pozwalającym na podniesienie bezpieczeństwa podczas korzystania ze stron internetowych. W tym przypadku można liczyć między innymi na blokowanie wirusów i podejrzanych aplikacji, ochronę poczty użytkownika, a także na aktualizację zabezpieczeń, do której dochodzi w czasie rzeczywistym. Darmowe oprogramowanie jest dostępne na stronie producenta, a jego użytkownicy powinni pamiętać jedynie o tym, aby stosować je wyłącznie do użytku domowego. Oczywiście, firmowe portfolio jest znacznie bogatsze, co jest znakomitą informacją dla tych osób, które potrzebują specjalistycznej ochrony.

Czy antywirus AVG to dobre rozwiązanie?

Antywirus AVG, zwłaszcza w wersji Ultimate, jest rozwiązaniem docenianym nie tylko przez samych jego użytkowników. Nie można przecież nie zauważyć i tego, że radzi sobie ono znakomicie także w niezależnych testach. Bez względu na to, z jakim rankingiem programów antywirusowych mamy do czynienia, możemy mieć pewność, że AVG będzie w nim mieć swojego przedstawiciela. Użytkownicy doceniają zresztą nie tylko funkcjonalność tego oprogramowana, ale również jego przyjazny interfejs.

Sprawdź ofertę antywirusa AVG na https://otwarty.pl/avg